Dzisiaj: 26Wszystkich: 245448

Czy szkolenia BHP mogą być ciekawe

Wiele osób szkolenie BHP uważa za nudny obowiązek. W rzeczywistości temat jest bardzo ciekawy, nudny natomiast jest sposób przekazania wiedzy.

Większość Specjalistów ds. BHP to osoby, które zwykle skupiają się na zdobyciu widzy i doświadczenia z tej dziedziny, nie skupiają się natomiast na doskonaleniu technik szkolenia. 

Co ciekawego może być w szkoleniach BHP?

1. Poznanie wpływu czynników pracy (pozycja siedząca przy komputerze 8 godzin, hałas, pyły, dźwiganie) na organizm człowieka, w szczególności na układ szkieletowy i mięśniowy oraz narządy.

2. Najczęstrze dolegliwości z tym związane (bóle mięśni, drętwienie rąk i nóg, bóle pleców i stawów, pogorszenie słuchu)

3. Sposoby radzenia sobie z w/w czynnikami w pracy

4. Metody redukcji wpływu negatywnych czynników pracy poprzez prowadzenie odpowiedniego trybu życia

Szkolenia BHP jakie prowadzimy w Krakowie w ramach naszych usług (obsługa firm, indywidualne szkolenia BHP), uwzględniają praktyczne informacje na temat realnego wpływu czynników pracy oraz wiedzę medyczną jak organizm reaguje na te czynniki. Połączenie tej wiedzy daje uczestnikom odpowiedzi jak dbać o nasze zdrowie, aby praca miała jak najmniejszy negatywny wpływ.

Odpowiedzialność za uzyskanie wiedzy przez uczestników jest po stronie prowadzącego. Ten punkt widzenia zmienia perspektywę i to Specjalista ds. BHP musi dobrać takie sposoby szkolenia, które sprawią, że uczestnicy zapamiętają treści szkolenia.

Przykładowe elementy szkoleń BHP jakie stosujemy w celu wzmocnienia przekazu:

- pokaz wytrzymałości środków ochrony indywidualnej (niszczenie okularów ochronnych, hełmu ochronnego)

- test słuchu (słyszenie dźwięków różnej częstotliwości w zależności od wieku)

- pokaz alkogogli symulujących upojenie alkoholwe 3 promile

- użycie hydrożeli na oparzenia 

- użycie gaśnicy na laptopa lub do samochodu (realne ćwiczenia!) 

- użycie fantomu i defibrylatora.

Dzięki prowadzeniu sklepu BHP w Krakowie w ramach naszej firmy mamy dostęp do specjalistycznego sprzętu do pracy na wysokości (szelki bezpieczeństwa, urządzenia samohamowne, linki bezpieczeństwa), który uczestnicy używają podczas ćwiczeń.

To sprawia, że nasze szkolenia BHP otrzymują pozytywne recenzje u naszych Klientów w Krakowie i Katowicach oraz innych miastach małopolski i śląska.

 

Paweł Sereda

Główny Specjalista ds. BHP