Na czym polega fotografia produktowa?

Planując sprzedaż produktów w j terenie należy mieć do zaoferowanie produkt zachęcający potencjalnych kupujących. Jednakże z innej perspektywy, serwisy aukcyjne posiadają wytyczne idealnie białego tła. Tak więc, produkt powinien być pokazany jak najbardziej atrakcyjnie, z uwzględnieniem wytycznych serwisu. Fotografia produktowa nie należy do najciekawszego rodzaju fotografii. Konieczne wydaje się być uwzględnienie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu fotografowanego produktu, a przy tym zachowanie niebagatelnej spójności pomiędzy kolejnymi zdjęciami. Nie należy w tym miejscu zapominać także o idealnie białym tle. Na ogół wydawać się może że jest to temat bardzo prosty. Jednakże z całą pewnością łatwo będzie sfotografować niewielki oraz matowy produkt, dobrze może być jeśli chodzi o produkty białe, przezroczyste bądź w znacznej mierze odbijające światło. Wówczas sprawa okazuje się dużo trudniejsza i bardziej złożona.

Jak zrobić zdjęcia produktowe, które będą dostosowane do wymagań serwisów aukcyjnych?

Serwisy, zarówno polskie jak i zagraniczne wymagają od swoich sprzedających idealnie białego tła zdjęć, ich wartość RGB powinna wynosić dwieście pięćdziesiąt pięć, dwieście pięćdziesiąt pięć, dwieście pięćdziesiąt pięć. Czasem dochodzi do sytuacji, w których na monitorze zdjęcia wydają się być w idealnie białym tle, jednak ostatecznie zdjęcie i tak zostanie odrzucone, bądź w innym wypadku po prostu spadnie w trafności podczas wyszukiwania. W tym miejscu należy nadmienić oczywistą kwestie, że im oferta jest wyżej umieszczona, tym większą szansę na sprzedaż ma sprzedający. W takich sytuacjach bardzo pomocy okazać się może alarm przepaleń, pokazujący obszary idealnie białe. Do nich właśnie dąży osoba fotografująca. Oczywiste jest, że sam fotografowany produkt nie może być przepalony, musi być natomiast ostry i czytelny.

Jakie materiały wykorzystać do tła do zdjęć produktowych?

Tutaj bardzo przydatne okazać się mogą takie materiały jak kartony, papier, akryl czy winyl. Na pewno nie sprawdzi się polipropylen lub bawełna. Podstawą jest ze tło musi być białe, tak więc pola do popisu nie ma wielkiego. Pamiętać należy jednak, że każde zagniecenie czy faktura również będzie utrudniać całą pracę. Dzięki wykonaniu odpowiedniego zdjęcia, jesteśmy w stanie sprzedać praktycznie każdy produkt. Tak samo działa to w drugą stronę… Nawet jeśli będziemy mieli na sprzedaż wyjątkowy, najlepszy gatunkowo, niepowtarzalny produkt, jeśli nie zostanie mu zrobione odpowiednie korzystne zdjęcie, produkt ten po prostu się nie sprzeda. Nie da się ukryć, że konsumenci są po prostu wzrokowcami, kupują produkty, które wpadną im w oko. W celu zainteresowania potencjalnych klientów, najistotniejsza jest sztuka tworzenia niebagatelnych fotografii przyciągających wzrok.

Charakter fotografii produktowej

Ten rodzaj fotografii jest bardzo prężnie rozwijającą się oraz bardzo praktyczną gałęzią fotografii. Nie da się także ukryć, że stanowi ona mocno dochodowy interes. W każdym biznesie potrzebuje się zdjęć produktów. To z kolei powoduje wzrost wszelkich cen za tego typu usługi. Packshot jest bardzo zaawansowaną dziedziną. Z wykorzystaniem wielu dostępnych na rynku programów, stworzyć można niesamowite wizje produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *