3 techniki które możemy wykorzystać do lepszych negocjacji

Jeśli prowadzimy biznes, ważne jest, aby umieć dobrze negocjować, kiedy coś sprzedajemy, bądź kupujemy, warto wtedy znać te 3 techniki aby stać się lepszym negocjatorem, może to spowodować, że zapłacimy mniej, za rzec którą kupujemy, bądź sprzedamy coś z wyższą ceną.
Jednak jakie warto znać 3 techniki aby stać się lepszym negocjatorem?

Pierwszą taką techniką jest umiejętne wykorzystanie emocji, na czym to polega?

Chodzi o to, aby naszego rozmówcę, wprowadzić w odpowiedni nastrój/humor.
Przykładowo, kiedy widzimy reklamy z psim czy kocim żarciem, często też jest mówione, że przy zakupie takiej karmy, X% ze środków będzie przeznaczony na “BIEDNE ZWIERZĘTA”, co już wzbudza w nas pewne emocje i decydujemy się dokonać zakupu tej konkretnej karmy, aby właśnie pomóc tym zwierzętom.
Innym przykładem, mogą być reklamy na takich sklepach internetowych jak zalando, gdzie możemy zobaczyć bardzo fajną i markową bluzę “-50%” i wtedy w nas budzi się chęć posiadania tego.
Dlatego warto właśnie emocje przenieść do negocjacji, należy pamiętać, aby odpowiednie emocje użyć do sytuacji.

Jeśli nauczymy się techniki z wykorzystaniem emocji, możemy spróbować techniki perswazji, czyli odpowiednie dobieranie słów, tak aby nie mógł nikt nam zarzucić nieuczciwości, tudzież kłamstwa.
Technikę perswazji spotkamy w reklamach telewizyjnych, tam właśnie jest najczęściej wykorzystywana.
Mówiąc konkretnie chodzi o to, abyśmy nauczyli się odpowiednio rozmawiać z rozmówcą.
Warto to ćwiczyć, ponieważ wtedy perswazja wraz z połączeniem emocji mogą zdziałać, że nasze rozmowy, będą skutkować powodzeniem, a przecież o to chodzi, prawda?

Trzecią techniką jest technika w której musimy nauczyć się “sztuczek” psychologicznych, takich jak kontakt wzrokowy, charyzma, pewność w głosie, czy też mocny uścisk dłoni.

Charyzmę najlepiej ćwiczyć przed lustrem, wtedy też budujemy swoją pewność siebie, która również jest bardzo ważna.
Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny, powinniśmy go zawsze utrzymać, kiedy z kimś rozmawiamy, niezależnie z kim, kontakt wzrokowy to podstawa.
Jest to równie ważny element co dwa poprzednie, dlatego właśnie powinniśmy się tego nauczyć i opanować, możemy skorzystać z płatnych kursów, czy porad na youtube, ponieważ znajdziemy tego bardzo dużo.

Jeśli chcemy szlifować nasze umiejętności w negocjacji, warto zapisać się na kurs, bądź wykupić ebooka, który o tym opowiada, w aktualnych czasach, nie powinno być problemu, ze znalezieniem takiego ebooka.
Jeśli prowadzimy biznes, możemy uczyć się od innych przedsiębiorców w jaki sposób oni negocjują i na pewno coś nam doradzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *