Jakie formy płatności powinny uwzględniać sklepy internetowe?

Klienci powinni otrzymywać możliwość wyboru wielu metod płatności, bowiem brak dostępności preferowanych metod płatności skutkuje porzuconymi koszykami, czyli rezygnacją klienta, spowodowaną brakiem możliwości zapłacenia za produkty bądź usługi w dogodny dla siebie sposób. Wówczas klienci poszukują zazwyczaj kolejnego sprzedawcy, który spełni ich oczekiwania. Podobnie dzieje się w sklepach stacjonarnych, kiedy chcąc zapłacić karta płatnicza dowiadujemy się, ze w sklepie nie są dostępne terminale płatnicze. Wówczas klient po pierwsze prawdopodobnie nie ma wyjścia, nie posiada gotówki i musi szukać sklepu w którym obsługują terminale, po drugie natomiast pozostaje mu niesmak ze nie mógł dokończyć zakupów w pierwszym wybranym przez siebie sklepie. Wniosek z tego płynie tylko jeden, chcąc zyskać i utrzymać klientów, warto zapewnić im możliwie jak najwięcej opcji płatności. Jedną z propozycji do wykorzystania są systemy płatności. Możliwość wykonania szybkiego przelewu może zadecydować o złożeniu zamówienia w danym sklepie internetowym.

Czym są i jak działają systemy płatności?

Systemy płatności nazywamy usługami pozwalającymi na transfer pieniędzy pomiędzy kontami bankowymi. W dzisiejszych czasach konieczne stało się wdrożenie ich w sklepach online, w celu powiększenia konwersji. Najpopularniejszymi z nich na chwilę obecną są Przelewy24, PayU oraz DotPay i Transferuj.pl. Tego typu platformy mają na celu skracanie czasu na dokonanie płatności i przyśpieszają proces realizacji zamówienia. Wykorzystanie płatności internetowych jest prostą i wygodną formą zarówno dla sprzedających jak i dla kupujących. Dział a to tak dlatego, że sprzedający szybciej otrzyma należne pieniądze, natomiast kupujący szybciej otrzyma zamówiony towar. Tego rodzaju systemy operacyjne są bardzo proste. Po wyborze metody płatności klient zostaje automatycznie przekierowany na stronę banku.

Dostępne metody płatności w sklepach internetowych

W sklepach internetowych podstawą jest, aby ich właściciele biorąc pod uwagę jakie formy płatności wybrać, myśleli o swoich klientach, o ich wygodzie i potrzebach. Wygodną formą płatności jest blik, klient wpisuje kod blik pochodzący z aplikacji bankowej i w chwile płatność jest zaksięgowana, a pieniądze z konta pobrane na rzecz zakupu. Kasy fiskalne i drukarki fiskalne również są nadal wykorzystywane. Po pierwsze używa się ich nadal często w sklepach stacjonarnych, zwłaszcza w małych sklepikach spożywczych jak i również w zakupach internetowych, bowiem sprzedawcy mają obowiązek wystawić za zakup paragon bądź fakturę.

Przelewy bankowe

Przelewy bankowe należą do podstawowej opcji płatności , która warto mieć w ofercie swojego sklepu internet -owego. Mimo iż klienci często wybierają te formy płatności posiadają one pewne istotne wady mianowicie w przypadku wyboru tej formy płatności wszystkie dane do przelewu należy wpisać samodzielnie. Ponadto czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu trwa znacznie dłużej niż w przypadku innych płatności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *