Studia na kierunku finanse i bankowość

Wykształcenie zawsze było ważne. Dlatego tak rodzice cisną swoje dzieci. Chcą, aby miały jak najlepsze wykształcenie i miały lepiej w życiu. Dzięki temu będą mogły osiągnąć bardzo dużo. Dlatego też, obecnie coraz więcej młodych ludzi decyduje się na pójdzie na studia. Dla niektórych studia nic nie wnoszą, jednak to mylne pojęcie. Dlaczego? Dlatego, iż coraz więcej pracodawców patrzy na dyplom ukończenia uczelni wyższej. Warto zatem iść na studia. Tylko pytanie jaki kierunek wybrać. To już w dużej mierze zależy od nas i od tego co lubimy robić i czym chcemy zajmować się jak już skończymy naukę. Warto wybrać bardziej przyszłościowy kierunek. Najlepiej to znaleźć pracę właśnie w tym kierunku co robiliśmy studia. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jeden z takich kierunków.

Jaki jest jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów?

Jak już wcześniej było wspomniane , każdy powinien wybierać studia pod względem swoich zainteresowań i dalszej przyszłości. Jedni wybierają pedagogikę, zarządzanie czy prawo. Jak z pedagogiką może być problem, to zarządzanie i prawo jest bardzo przyszłościowym kierunkiem. Jednak jeszcze jednym najpopularniejszym i najczęściej wybieranym kierunkiem na studiach jest finanse i bankowość. Dlaczego to jest kierunek, nad którym warto się zastanowić? Wiadomo, że dzięki niemu będzie można pracować w banku lub w firmach jako księgowe. Do tego później można zrobić sobie kursy też z tematyki finansów, rachunkowości i bankowości. Co można robić w banku? Na pewno do niektórych obowiązków można zaliczyć między innymi: ofertowanie i sprzedaż produktów bankowych, analizowanie zdolności kredytowej i wsparcie klienta w procesie decyzji. Czyli ogólnie obsługa klienta. W bankach poszukuje się teraz także:

• analityków danych,
• pracowników procesów bankowych back-office (zabezpieczenie transakcji bankowych , obsługa procesów monitorowania zabezpieczeń dla transakcji,  raportowanie transakcji, monitorowanie zgodności).
• księgowych,
• pracowników działu IT

Jeśli chodzi o uczelnię jaką ktoś wybierze to oczywiście tylko i wyłącznie jego sprawa. Można wybrać zarówno prywatną uczelnię czyli wyższą szkołę, jak i państwowy Uniwersytet. Mówi się, że prywatne uczelnie niczego nie nauczą. Jednak to są nieprawdziwe informacje. Dlaczego? Dlatego, że często zdarza się, że jeden wykładowca wykłada zarówno na państwowej jak i prywatnej uczelni. Czyli, że poziom nauczania jest taki sam. Tyle tylko, że w prywatnych za naukę się płaci. Dodatkowo można wybrać czy chcemy studiować dziennie, czyli zajęcia każdego dnia od poniedziałku do piątku, czy zaocznie tylko w weekendy. Jeśli wybierzemy zaoczne to mimo że to państwowa za studia też trzeba płacić.

Podsumowując niniejszy artykuł jeśli ktoś zastanawia się nad kierunkiem studiów to warto, aby zastanowił się nad podjęciem studiów właśnie w kierunku finanse i bankowość. Praca na stanowiskach w banku lub w firmach na stanowisku księgowych jest bardzo dobrze płatna. A wszystko dlatego, że jest to dość odpowiedzialna praca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *