Co wybrać – leasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Długoterminowy wynajem samochodów, a także abonamenty na auta są alternatywą dla klasycznego leasingu, który jest opcją wraz z wykupem. Usługi CFM stają się coraz bardziej popularne, powoduje to, że coraz większa ilość przedsiębiorców, mając w planach finansowanie nowego pojazdu, zastanawia się, czy wybrać leasing czy może jednak długoterminowy wynajem? Należy dokładnie zapoznać się z obiema alternatywami, aby stwierdzić która opcja na czym polega i która z nich jest najkorzystniejsza?

Wynajem czy leasing, co wybrać?

Długoterminowy wynajem jest dobrą alternatywą przede wszystkim dla osób, które cenią sobie wygodę. Jest to dość kosztowne rozwiązanie. Raty są stałe, a jedna miesięczna pozwala na pokrycie wszelkich opłat związanych z całkowita eksploatacja pojazdu, z wyłączeniem kosztów tankowania paliwa. Bardzo dużym udogodnieniem dla wielu osób jest obowiązek znalezienia nabywcy w przypadku zamiaru pozbycia się auta, gdy kontrakt dobiegnie końca. Leasing może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną nabyć samochód za symboliczna wartość, gdy umowa dobiegnie końca. Podpisanie tego rodzaju umowy pozwala także na zwiększenie swobody użytkowania pojazdu. Miedzy innymi przyczyna tego stanu rzeczy jest nienarzucanie możliwego limitu kilometrów do przejechania. Na wstępie wymagana jest opłata, która umożliwia także to że staje się on dostępny w uproszczonych procedurach. Taki stan rzeczy zainteresować może głownie przedsiębiorców, którzy rozpoczynają własną działalność. Opcja leasingu jest rozwiązaniem o wiele tańszym od długoterminowego wynajmu, jeśli porówna się ku temu wyłącznie same finansowe koszty.

Plusy i minusy leasingu oraz wynajmu długoterminowego samochodu

Porównanie leasingu z wynajmem rozpocząć należy od punku widzenia samego klienta. Zastanawiając się którą z opcji wybrać warto wziąć czystą kartkę papieru i spisać na nią wszystkie wady i zalety obu branych pod uwagę opcji. Należy to rozpatrzeć indywidualnie, bo dla jednych przedsiębiorców coś co może być plusem, dla innych oznaczać może minus. Należy to porównać w sposób naprawdę indywidualny , ponieważ każde auto, każda umowa, oferta, mogą się od siebie różnić w znaczny sposób.

Porównanie leasingu i wynajmu długoterminowego

W przypadku leasingu mamy do czynienia z klasycznym finansowaniem połączonym z wykupem samochodu po ustaniu umowy, czyli jej zakończeniu. Występuje w odmianie finansowego oraz operacyjnego. Druga opcja, czyli opcja wynajmu długoterminowego, to tak naprawdę również opcja leasingu operacyjnego. Jest natomiast jedna różnica w tym przypadku, a mianowicie za zakończeniu umowy, pojazdu się nie wykupuje, jednak musi on być zwrócony do finansującego. Finansowanie jest bardzo istotnym elementem, któremu także należy się przyjrzeć. Pierwsza opcja może okazać się być lepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą za symboliczna kwotę nabyć sany [pojazd po ustaniu umowy. Ten rodzaj finansowania pozwala także samemu zainteresowanemu na zwiększenie swobody użytkowania pojazdu. Nie ma także limitu przejechania kilometrów. W sprawie wynajmu długoterminowego ceni się wygodę, jednakże sama usługa jest nieco droższa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *