Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny

Czym jest kalkulator kredytowy? Służy on do obliczania rat kredytu oraz całkowitego kosztu jaki trzeba będzie zapłacić za jego wzięcie. Warto jest także dowiedzieć się, jakie czynniki mają wpływ na wysokość kwoty do zapłaty oraz rat kredytu. Aby uzyskać wymienione powyżej informacje, wystarczy jedynie wpisać do kalkulatora kredytowego dwie podstawowe wartości kredytu, czyli jego kwotę, a także okres spłaty. Oczywiście istnieje także możliwość wpisania do niego dodatkowych danych, takich jak prowizje za udzielenie kredytu oraz oprocentowanie. Wartości te znaleźć można przykładowo w opisie konkretnej oferty konkretnych banków, ofert te znaleźć natomiast można w porównywarkach kredytów gotówkowych bądź hipotecznych.

Kalkulator kredytowy hipoteczny – jak najłatwiej z niego korzystać?

Kalkulator kredytu hipotecznego należy do najpopularniejszych. Do skorzystania z niego wystarczy jedynie wpisanie kwoty kredytu, okresu jego spłaty, oprocentowania, a także wysokości prowizji, jaka będzie należna za udzielnie kredytu. Kiedy umieszczone zostaną wszystkie niezbędne dane w kalkulatorze rat kredytu hipotecznego, uzyskamy informacje dotyczące liczby oraz wysokości rat. Ciekawą, dodatkową opcją jest możliwość sprawdzenia całego sugerowanego harmonogramu spłat, który z całą pewnością umożliwia przeanalizowanie wszelkich zmian w wysokościach części odsetkowych oraz kapitałowych rat, a także sprawdzenie łącznego kosztu kredytu. Kredyt hipoteczny spłacać można w ratach równych lub malejących. Raty równe oznaczają spłacanie kredytu co miesiąc, z czego każdego miesiąca spłacana będzie taka sama kwota. Jeśli chodzi natomiast o raty malejące, to w tym przypadku każdego miesiąca spłaca się równą ratę kapitału oraz odsetki, które wyliczane są od zmniejszającego się zadłużenia. Kredyt, który jest spłacany w ratach malejących jest tańszy. Kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia także sprawdzenie harmonogramu rat kredytu spłacanego w ratach i równych i malejących. Bardzo przydatne może się okazać także przeanalizowanie kalkulatora zdolności kredytowej hipotecznej, pozwalającego na powolne zorientowanie się, czy dane banki pozwolą na przyjęcie zobowiązania posiadającego określone parametry.

Kalkulator kredytowy gotówkowy – najważniejsze informacje

Korzystając z kalkulatora kredytowego gotówkowego należy wskazać następujące wartości: kwotę kredytu, oprocentowanie nominalne, okres trwania kredytu, a także wysokość prowizji pochodzącej z udzielenia kredytu gotówkowego. W tym przypadku również otrzymamy przykładowy harmonogram spłat w kalkulatorze, który ponownie pomoże w przeanalizowaniu zmiany części kapitałowej oraz odsetkowej zobowiązania, które będzie spłacane. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku spłacania rat równych, gdyż wówczas na początku spłacane są przede wszystkim odsetki, natomiast wraz z upływem czasu wzrasta udział raty kapitałowej. Najistotniejsze jest dokładnie określenie oprocentowania w kalkulatorze kredytowym gotówkowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *