Prowadzenie własnej firmy ochroniarskiej, może okazać się dobrym sposobem na życie. Usługi oferowane przez dobre agencje cieszą się bowiem niemałym zainteresowaniem. Jak założyć firmę ochroniarską? Czytaj dalej, a poznasz najważniejsze informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury.
Zakładanie firmy ochroniarskiej
Wbrew pozorom, założenie własnej firmy ochroniarskiej nie jest trudne. Oto kilka kroków, które należy wykonać w tym celu:
- Uzyskanie koncesji – ten ważny dokument określa zakres oraz formę usługi.
- Wybór formy działalności,
- Wybór formy opodatkowania firmy,
- Wybór kodów Pkd,
- Wypełnienie i dostarczenie formularza CEIDG-1,
Poza tymi formalnościami, warto także zadbać o założenie konta bankowego oraz wyrobienie pieczątki firmowej. Jeśli obawiasz się, że dopełnienie wszystkich ważnych formalności może Cię przerastać, skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Dobre biuro rachunkowe oferuje odpowiednie wsparcie , z którego warto skorzystać podczas zakładania działalności gospodarczej.
Firma ochroniarska – moc możliwości
Prowadzenie własnej firmy ochroniarskiej to szansa na niemałe zyski. Taka firma może zajmować się dozorem sygnałów wykorzystywanych w mieniu chronionym, transportem środków pieniężnych lub wartościowych przedmiotów, zabezpieczeniem technicznym, montażem systemów alarmowych. Jak widać, możliwości są duże.
Prowadzenie własnej firmy to nie tylko zyski, ale także niemały wysiłek. Aby firma ochroniarska odnosiła sukcesy, niezbędny jest dobry marketing oraz zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług.
Kwalifikowany pracownik ochrony
W firmie ochroniarskiej może pracować kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej lub kwalifikowany pracownik zabezpieczenia technicznego. Pierwszy z nich musi spełniać wymagania:
- Posiadać obywatelstwo polskie,
- ukończyć 21 rok życia,
- posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
- nie może być skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo,
- posiadać odpowiednie zdolności i predyspozycje do wykonywania pracy,
- być przygotowana teoretycznie oraz praktycznie do wykonywania zawodu.
Kwalifikowany pracownik zabezpieczenia technicznego:
- ukończył 18 rok życia,
- posiada zaświadczenie o niekaralności,
- posiada zdolność fizyczną oraz psychiczną do wykonywania pracy,
- posiada odpowiednie wykształcenie.
Warto pamiętać, że zawsze może nastąpić kontrola w zakresie zgodności wykonywanej działalności z koncesją, przestrzegania odpowiednich warunków.