10 sposobów, by oszczędzić trochę pieniędzy

1. Rower to klasyka

Kiedy jesteś w drodze do miejsca, gdzie na spacer jest trochę daleko, warto skorzystać z roweru.  Jazda na rowerze może uniemożliwić Ci zużywanie większej ilości paliw kopalnych, które mogą zaszkodzić planecie, oprócz tego, że będą Cię kosztować pieniądze.  Dzięki temu zawsze powinieneś jeździć na rowerze, aby zużywać mniej paliwa i oszczędzać więcej pieniędzy.

2. Rozmowa z biurem podróży.

Jeśli nie udaje Ci się zarezerwować tańszych walk i noclegów online, powinieneś wiedzieć, że na wielu stronach turystycznych pracują dla nich biura podróży.  Zwykle są osiągalne za pośrednictwem 800 numerów w ciągu 24 godzin.  Dlatego zadzwonienie do nich powinno zapewnić ci pomoc, której potrzebujesz, aby znaleźć pakiet, którego naprawdę potrzebujesz.

3. Szukanie niedrogich wakacji.

W czasie wakacji ludzie zwykle wyjeżdżają w odległe miejsca, aby spędzić wakacje.  Jeśli jednak masz dość napięte finanse lub po prostu chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinieneś rozważyć wakacje w mieście, w którym mieszkasz.  Dzięki temu będziesz mógł na nowo odkryć swoje miejsce.  Poza tym, ponieważ nie wyjdziesz z tego miejsca, nie będziesz musiał wydawać sporo pieniędzy na loty.

4. Umiejętne korzystanie z bankomatu.

Zawsze najlepiej jest korzystać z bankomatu swojego banku, niezależnie od tego, czy chcesz przetworzyć wypłatę, przelew środków, czy nawet po prostu sprawdzić saldo.  Dzieje się tak, ponieważ gdy robisz te rzeczy w bankomacie innego banku, zostaniesz obciążony przez ten bank, a także przez Twój własny bank za pewne opłaty.

5. Opłata roczna za kartę.

Obecnie istnieją karty kredytowe, które oferują bezpłatne opłaty roczne, a niektóre nie.  Firmy obsługujące karty kredytowe, które pobierają opłaty roczne, mogły dodać funkcje do swoich kart.  Jednak w większości przypadków takie funkcje nie mają zastosowania do wielu osób.  Dlatego najlepiej jest wybrać karty, które nie będą pobierać opłat rocznych , dzięki czemu możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy w skali roku.

6. Obniżki stawek.

Jeśli masz saldo na swojej karcie i tak było od dłuższego czasu, spróbuj wynegocjować obniżkę stawek.  Istnieje duża szansa, że ​​wystawca Twojej karty kredytowej zgodzi się na to.  Dzieje się tak, ponieważ nie chcą ryzykować większej liczby niewypłacalności, ponieważ jest to złe dla ich działalności.
Wolą zażądać od ciebie mniejszych kwot, niż ponieść konsekwencje większej liczby niewykonanych zobowiązań.

7. Łączenie polis ubezpieczeniowych.

Obecnie istnieją pewni ubezpieczyciele, którzy oferują nie tylko polisy samochodowe, ale także właściciele domów i inne rodzaje ubezpieczeń.  Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, powinieneś poprosić swojego dostawcę o ewentualne zniżki, jeśli połączysz swoje polisy.  Kiedy to zrobisz, oprócz oszczędności pieniędzy, stanie się to również wygodniejsze dla Ciebie, ponieważ nie będziesz musiał zajmować się płaceniem różnym dostawcom.

8. Biznes – skorzystaj z odliczeń.

Jeśli chcesz obniżyć miesięczne składki ubezpieczeniowe, powinieneś ponownie sprawdzić swoje ubezpieczenie pod kątem ewentualnych odliczeń.  Odliczenia to kwota pieniędzy, którą musisz ponieść w razie wypadku.  Twoja składka zmniejszyłaby się, gdy ją posiadasz, ponieważ część ryzyka zostałaby przeniesiona na Ciebie z firmy.

9. Płacenie składek ubezpieczeniowych.

Kiedy płacisz składki ubezpieczeniowe, powinieneś to zrobić z dużym wyprzedzeniem.  Dzieje się tak, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mogą zaoferować więcej rabatów, jeśli zapłacisz przed terminem.

Dlatego najlepiej jest zapytać o to swojego ubezpieczyciela, aby móc z tego skorzystać.

10. Miej konto oszczędnościowe w bardziej przyjaznych bankach.

W dzisiejszych czasach niektóre banki mogą pobierać tak wiele opłat, że nie będziesz miał nawet szansy na uzyskanie jakichkolwiek odsetek.  Jedną z opłat, które są dość powszechne w niektórych bankach, są opłaty eksploatacyjne.  Jeśli więc przeczytałeś broszurę swojego banku i znalazłeś ten termin, powinieneś rozważyć jak najszybszą zmianę banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *